Unikatowy sposób malowania, bazujący na barwnych kontrastach

Sterowanie światem pochodzi od tytułu wystaw w galerii Kuratorium. Artystą jest człowiek, który skończył z wyuczoną socjologią i zajął się malarstwem. Wojciech Tut Chechliński uparcie powtarza, że maluje ponieważ pragnie żyć. Nie chce etykietować swojego malarskiego stylu. Woli działać na wyobraźnię błyskiem koloru i światła.
[Fotoreprodukcje: Wojciech Tut Chechliński żródło: portfolio]

Wojciech Tut Chechliński
Wojciech Tut Chechliński
Wojciech Tut Chechliński
Wojciech Tut Chechliński
Wojciech Tut Chechliński
Wojciech Tut Chechliński
Wojciech Tut Chechliński
previous arrow
next arrow

Moja historia ze sztuką rozpoczęła się, gdy w czasie warszawskiej wystawy zetknąłem się z twórczością Paula Klee. Wcześniej jedynie przyglądałem się rodzinnym kolekcjom dzieł sztuki. Dziś mieszkam w Warszawie i tam też zapełniam kolejne płótna. Krytycy mówią, że to kubizm, abstrakcja i art brut. Wolę jednak myśleć, że tworzę swój własny świat, którym oczywiście z chęcią się dzielę.

W obrazach Chechlińskiego uwagę przykuwa unikatowy sposób malowania, bazujący na barwnych kontrastach, zdecydowanych formach. Jego dzieła stanowią retrospektywę działań skoncentrowanych na człowieczeństwie. Są zarówno historią z przeszłości, jak i bajkową opowieścią o marzeniach. Prace tego warszawskiego artysty doskonale pobudzają wyobraźnię stając się niezwykłą inspiracją, która nie ogranicza możliwości interpretacyjnych odbiorcy. — Galeria Kuratorium

Wojciech Tut Chechliński to artysta malarz, od kilkudziesięciu lat budujący własną wizję świata odwołującego się do wyobraźni widza. Zaczął malować w wieku siedmiu lat, kiedy to po raz pierwszy zetknął się z malarstwem Paula Klee (Warszawa, 1959). Pochodzi z rodziny o artystycznych oraz kolekcjonerskich tradycjach — jego rodzina, związana z poznańską bohemą, posiadała w swoich zbiorach obrazy m.in. Tytusa Czyżewskiego, Wacława Taranczewskiego, Jana Cybisa oraz Józefa Pankiewicza. Z wykształcenia socjolog. Jego malarstwo — formalnie bliskie dokonaniom kubizmu, abstrakcjonizmu oraz art brut — cechuje szeroka gama kolorystyczna, syntetyzm twórczy oraz mniejsza skala deformacji. Jego obrazy można oglądać m.in. w Warszawie, Krakowie oraz w Zakopanem. Artysta żyje i pracuje w Warszawie.

Najważniejsze wystawy i targi sztuki:
2018 — Targi Sztuki w Szanghaju, Chiny
2018 — Targi Sztuki w San Diego, Kalifornia USA
2017 — Targi Sztuki w Miami, Floryda USA
2017 — Wystawa zbiorowa w „IL COLLEZIONISTA” Gallery w Rzymie, Bolonii, Parmie, Pradze
2017 — Wystawa zbiorowa w Galerii Agora w Nowym Jorku, USA
2017 — Wystawa zbiorowa w Galerii Mostra w Warszawie, Polska
2016 — Wystawa indywidualna ZPAP w Warszawie, Polska
2014 — Wystawa indywidualna w Galerii Freta w Warszawie, Polska
Więcej: Portfolio|Facebook|Galeria Kuratorium

Jedna odpowiedź do “Unikatowy sposób malowania, bazujący na barwnych kontrastach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*