Sterowanie światem pochodzi od tytułu wystaw w galerii Kuratorium. Artystą jest człowiek, który skończył z wyuczoną socjologią i zajął się malarstwem. Wojciech Tut Chechliński uparcie powtarza, że maluje ponieważ pragnie żyć. Nie chce etykietować swojego malarskiego stylu. Woli działać na wyobraźnię błyskiem koloru i światła.
[Fotoreprodukcje: Wojciech Tut Chechliński żródło: portfolio]
Moja historia ze sztuką rozpoczęła się, gdy w czasie warszawskiej wystawy zetknąłem się z twórczością Paula Klee. Wcześniej jedynie przyglądałem się rodzinnym kolekcjom dzieł sztuki. Dziś mieszkam w Warszawie i tam też zapełniam kolejne płótna. Krytycy mówią, że to kubizm, abstrakcja i art brut. Wolę jednak myśleć, że tworzę swój własny świat, którym oczywiście z chęcią się dzielę.
W obrazach Chechlińskiego uwagę przykuwa unikatowy sposób malowania, bazujący na barwnych kontrastach, zdecydowanych formach. Jego dzieła stanowią retrospektywę działań skoncentrowanych na człowieczeństwie. Są zarówno historią z przeszłości, jak i bajkową opowieścią o marzeniach. Prace tego warszawskiego artysty doskonale pobudzają wyobraźnię stając się niezwykłą inspiracją, która nie ogranicza możliwości interpretacyjnych odbiorcy. — Galeria Kuratorium
Wojciech Tut Chechliński to artysta malarz, od kilkudziesięciu lat budujący własną wizję świata odwołującego się do wyobraźni widza. Zaczął malować w wieku siedmiu lat, kiedy to po raz pierwszy zetknął się z malarstwem Paula Klee (Warszawa, 1959). Pochodzi z rodziny o artystycznych oraz kolekcjonerskich tradycjach — jego rodzina, związana z poznańską bohemą, posiadała w swoich zbiorach obrazy m.in. Tytusa Czyżewskiego, Wacława Taranczewskiego, Jana Cybisa oraz Józefa Pankiewicza. Z wykształcenia socjolog. Jego malarstwo — formalnie bliskie dokonaniom kubizmu, abstrakcjonizmu oraz art brut — cechuje szeroka gama kolorystyczna, syntetyzm twórczy oraz mniejsza skala deformacji. Jego obrazy można oglądać m.in. w Warszawie, Krakowie oraz w Zakopanem. Artysta żyje i pracuje w Warszawie.
Najważniejsze wystawy i targi sztuki:
2018 — Targi Sztuki w Szanghaju, Chiny
2018 — Targi Sztuki w San Diego, Kalifornia USA
2017 — Targi Sztuki w Miami, Floryda USA
2017 — Wystawa zbiorowa w „IL COLLEZIONISTA” Gallery w Rzymie, Bolonii, Parmie, Pradze
2017 — Wystawa zbiorowa w Galerii Agora w Nowym Jorku, USA
2017 — Wystawa zbiorowa w Galerii Mostra w Warszawie, Polska
2016 — Wystawa indywidualna ZPAP w Warszawie, Polska
2014 — Wystawa indywidualna w Galerii Freta w Warszawie, Polska
Więcej: Portfolio|Facebook|Galeria Kuratorium
Nie powiesilabym takich obrazow na ścianie. Przerazaja mnie