Znakomity pop-art. Ozdoba każdego mieszkania

Jak sam powtarza — kocha wielkie płótna i dużo koloru. Najlpeszy efekt można uzyskac najprostszymi środkami — mówi. Wojciech Bąbski to utytułowany artysta malarz z Katowic, zdobywający uznanie wśród zagranicznych kolekcjonerów sztuki. Jego prace nie maja wiele wspólnego z nużącym tradycjonalizmem, wciąż królującym na polskim rynku sztuki. Wojciech Bąbski to artysta nowoczesny i afektywny, który łącząc ze sobą street art i pop art, stworzył swoją własną rozpoznawalną markę i styl, okraślany przez niektórych krytyków sztuki mianem „realizmu spontanicznego”.

Wojciech Bąbski
NA SPRZEDAŻ — Wojciech Bąbski „Ecstasy”, 140 x 100 cm, akryl na płótnie

Oryginalny tytuł tej pracy czyli Despair może być mylący. Ten efektowny obraz powinien się nazywać Ecstasy, ponieważ twarze tych dwóch kobiet w ciemnej czerwieni przeplatanej szarością, wyrażają raczej rozkosz i ekstazę. Do namalowania tego obrazu zainspirowały Bąbskiego wydarzenia w Londynie, podczas jego niekończących się włoczęg po dzielnicach Camden i Soho. Ulice londyńskich dzielnic rozrywki wypełniał wieczorny zgiełk ludzi spragnionych dobrej zabawy. Wśród nich byli również artyści street art i graffiti, zamalowujący gorączkowo wielkie, gołe ściany budynków. Wojciech Bąbski patrzył na ich pracę z podziwem i zrozumieniem. To było prawdziwe życie. To była prawdziwa sztuka — zapał, emocje, odwaga, energia, ekstaza, improwizacja, ognisty kolor, śmiały rysunek — absolutne przeciwieństwo skostniałego akademizmu. Despair Bąbskiego emanuje soczystą dawką elektryzującej energii z wyczuwalną nutą zmysłowego erotyzmu — jego nabywca będzie musiał poczuć to samo. Ecstazy stanie się prawdziwą ozdobą Twojego salonu.

Wojciech Bąbski — ostatnie najważniejsze nagrody i wystawy:
2016 — The 2016 American Art Awards — dwie pierwsze, trzecia i czwarta nagroda.
2016 — wystawa w Teatrze Narodowym w Warszawie.
2013 — wystawa autorska w gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu.
Czytaj więcej…

Tytuł obrazu: Ecstasy
Wymiary: 140 x 100 cm
Rok powstania: 2013
Technika malarska: akryl na płótnie
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Katowice
Cena: 3500 PLN [obraz niedostępny]
Wysyłka: darmowa

Inny obraz Wojciecha Bąbskiego na Eprawdzie:

Wojciech Bąbski
NA SPRZEDAŻ — Wojciech Bąbski „Face17” 140 x 140 cm, akryl na płótnie

Tytuł: Face 17
Wymiary: 140 x 140 cm
Rok powstania: 2017
Technika malarska: akryl na płótnie
Rama: brak
Certyfikat autentyczności: tak
Lokalizacja obrazu: Katowice
Cena: 6000 PLN [obraz niedostępny]
Wysyłka: darmowa

Jeżeli jesteś zainteresowana/y zakupem obrazów Wojciecha Bąbskiego na korzystnych warunkach, to prosimy o przesłanie wiadomości formularzem, która zostanie przekazana artyście. Dziękujemy za zainteresowanie.

© EMORALNI 2013-2023 ALL RIGHTS RESERVED

Wojciech Bąbski — mieszka i tworzy w Katowicach. Ukończył studia na Politechnice Śląskiej, jednak związał się z malarstwem. Swoje zainteresowanie człowiekiem przelewa na płótna. Maluje głównie motywy kobiece. Skupia się na wyrażaniu emocji, dąży do uzyskania jak największego efektu prostymi środkami. Nie boi się wyzwań, eksperymentuje z różnymi technikami. Ostatnio zyskuje spore uznanie za granicą głównie w Wielkiej Brytanii, gdzie z powodzeniem sprzedaje swoje prace. Poza sztuką interesuje się kosmologią i filozofią. Słucha jazzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*