Cyberpunk. Jego mieszkanie przypominało skłot

Victor Ficnerski „Cyberpunk”

Miał za sobą 4 wizyty w zakładzie psychiatrycznym, 3 próby samobójcze, sznyty na ramionach i chude, wymizerowane ciało. Przyszedłem go odwiedzić gdzieś w trakcie 2. lockdownu, w okolicy premiery Cyberpunka 2077. Spytał mnie jak leci. Powiedziałem, że pewnie tak, jak wszystkim. Budzę się z myślami samobójczymi, idę biegać i potem mi przechodzi. Powiedział, że u niego właśnie to samo. Byle skończyć tę cholerną grę. Potem może się zawijać.

Zobacz także: Speedrun pop. Żadnych zbędnych norm. Życie nie jest dla przeciętniaczków [ebook].

Jego mieszkanie przypominało skłot. Prawdziwą melinę. Widziałem to już w tak wielu różnych miejscach. Tylko gamingowy laptop i monitor były czyste. Resztę pokrywał lepki kurz. W kuchni nie było światła, lodówka nie była podłączona, w salonie walała się elektronika i przewodniki do papierowych RPG. Resztki śmieciowego żarcia, butelki po piwie, butelki po energetykach. Odpalił tę cholerną grę i mówił coś o remoncie, o nowych meblach, o swojej kobiecie z dzieckiem, z którą się rozstał. Powiedziałem, że mogę mu pomóc ze sprzątaniem. Powiedział, że z jego kobietą to był chyba błąd, bo nie było różowo, ale przynajmniej nie miał depresji. Wypiłem chyba dzbanek herbaty, a on wypił kilkanaście piw. Powiedział, że pojedzie na Connewitz po białe. Zasugerowałem, żeby został przy piwie. Potem pojechałem do domu.

Tłukąc się tramwajem myślałem, że ciężko komukolwiek pomóc.
Potem pomyślałem, że Cyberpunk 2077 jest przereklamowany.
Victor Ficnerski — eprawda

Victor Ficnerski (1990) — publikował w Wyspie, Fabulariach, EleWatorze, Afroncie, Arteriach, Cegle, Czasie literatury, Ricie Baum. Fragmenty mikropowieści w książkach “Dzieci wolności. Antologia przełomu” i „Przewodnik po zaminowanym terenie 2″. Debiutuje tomikiem “W tym mieście” (Wydawnictwo papierwdole, 2022). Mieszka we Wrocławiu.
Więcej: Patronite.pl | Papierwdole | Instagram.com
Grafika: r/AdultColoring
Grafika strona główna: Blackwave fb

13 odpowiedzi na “Cyberpunk. Jego mieszkanie przypominało skłot”

  1. Zasada Pareto, czyli reguła 80/20, to zasada sformułowana w latach 50-tych przez Josepha Jurana. Jej podstawowym założeniem jest twierdzenie mówiące, iż 80% dobrodziejstw na świecie należy do 20% ludzkości. Regułę tę można również przełożyć na życie osobiste oraz zawodowe.

    …….

    brzmi dość rasistowsko

    1. Jeszcze bardziej rasistowskie jest wyłączenie komuś dorobku wielu lat życia i zablokowanie źródła dochodu tak jak robi to YT czy FB, blokując arbitralnie mega popularne kanały.

  2. Wydaj powieść obyczajowo-psychologiczną. Twoje zdania nie nudzą nawet jak jesteś narratorem. I zareklamuj ją jakimś odlotowym happeningiem zeby media zleciały się jak ćmy do światła

  3. To nie jest proza intelektualisty w okularach jak denka od jabcoków (tak się kiedyś mawiało). To proza hybrydy kierowcy rajdowego i płatnego zabójcy, z domieszką handlarza koką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*