W trasie. Świat widziany z okna samochodu

Oddajmy głos Szymonowi Łaszewskiemu: Mam do Ciebie pytanie: ile razy w ciągu ostatniego roku byłeś(a)ś u lekarza, a ile razy w servisie samochodowym?… Szokujące, prawda??? Dzień wielu pracujących ludzi wygląda tak — wstajesz rano, schodzisz do garażu, jedziesz do roboty. W robocie wjeżdżasz do garażu, siedzisz minimum 8 godzin w biurze, schodzisz do garażu w pracy i wracasz do garażu w domu. Samochód na pewno ułatwia wiele spraw ale jest też czymś, co odcina Cię od prawdziwego życia, które dzieje się w wokół Ciebie. Jest jak metalowe pudło, w którym siedzisz zamknięty, nie wiedząc co się dzieje na zewnątrz. Dzisiaj postaram się Wam przypomnieć, że istnieje też świat poza samochodem. Zajrzyjcie w okno.
[Foto: Szymon Łaszewski źródło: portfolio]

W trasie — fotografie z okna samochodu SZYMONA ŁASZEWSKIEGO
SZYMON ŁASZEWSKI
SZYMON ŁASZEWSKI
SZYMON ŁASZEWSKI
SZYMON ŁASZEWSKI
SZYMON ŁASZEWSKI
previous arrow
next arrow

Jak powiedział Szymon — te zdjęcia to fragment długoterminowego projektu, który zakończy się na wiosnę przyszłego roku. Wtedy powstanie finalny reportaż prezentujący najlepsze zdjęcia cyklu „W trasie”.

Szymon Łaszewski (1974) — z zawodu fotograf. Dokumentalista społeczny. Rodowity warszawiak i nałogowy palacz. Fotografuje od 17 lat. Pracował dla „Życia Warszawy”, tygodnika „Kulisy”, gazety „Giełdy Parkiet”. Obecnie zajmuje się pracą nad dokumentem o fotoreporterach stanu wojennego.

4 odpowiedzi na “W trasie. Świat widziany z okna samochodu”

  1. Pamiętam zdjęcie Szymona w legitymacji szkolnej, które zrobił własnoręcznie. Było to około 30 lat temu. Pozdrawiam kolegę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*