Peoplemeter i inne kolaże

Jak przetłumaczyć angielskie słowo Peoplemeter? Może miernikogłowa? Tak się nazywa jedna z ciekawszych prac moskiewskiego dziennikarza i muzyka, kóry od 2012 roku, na poważnie zajmuje się również tworzeniem kolaży. Używa do tego celu kolorowych magazynów i papieru. Sergey Nehaev zyskał uznanie kuratorów wystaw we Włoszech i Hiszpanii. Jest to zrozumiałe, ponieważ te prace ogląda się z przyjemnością. Widać jakość. Pomysłowość. Zaskoczenie.
[Fotokopie kolaży: Sergey Nehaev źródło: portfolio artysty]

Photography Of Sergey Nehaev
Photography Of Sergey Nehaev
Sergey Nehaev
Sergey Nehaev
Sergey Nehaev
Sergey Nehaev
Sergey Nehaev
Sergey Nehaev
Sergey Nehaev
Sergey Nehaev
Sergey Nehaev
Sergey Nehaev
Sergey Nehaev
previous arrow
next arrow

Na Eprawdzie prezentowaliśmy już kolaże o zacięciu antysystemowym. Wystarczy rzucić okiem na prace John’a Webb’a. Artyści wiedzą, że nie można żyć w szklanej bańce i zamykać oczu na zbrutalizowaną rzeczywistość. Należy walczyć o lepsze życie. Dobra sztuka ma tę moc, że działa na ludzi i przekracza granice ponieważ używa języka symboli wizualnych. Jest uniwersalna. Sergey Nehaev miał kilka lat temu kłopoty z depresją. Sztuka wizulana bardzo mu wtedy pomogła. Była dla niego medytacją i oczyszczającym przeżyciem. Dzięki sztuce odzyskał spokój ducha i zyskał nowych odbiorców.

Medytacja i terapia

Kolaż daje mi najwięcej możliwości wyrażania siebie, ale nadal nie uważam się za profesjonalnego artystę. Po jakimś czasie udało mi się pokazać swoje prace w różnych krajach. Sztuka pomaga mi walczyć z negatywnymi stanami świadomości. Inspirują mnie niesamowici ludzie, których spotykam w życiu, niezwykłe pomysły, które znajduję wszędzie – w książkach, czasopismach, programach radiowych, utworach muzycznych. Wcześniej inspirowały mnie okładki albumów muzycznych The Beatles i Pink Floyd. Szczególnie podobał mi się artysta Storm Thorgerson, który zaprojektował okładkę kultowych albumów Pink Floyd. Oczywiście inspiruje mnie także praca wielu współczesnych artystów kolażowych, zaczynając od klasycznych artystów: Rene Magritte’a i Maxa Ernsta.

Sergey Nehaev (1976) — rosysjski dziennikarz, muzyk i artysta. Od 2012 zajmuje się z powodzenie tworzeniem kolaży, które cieszyły się uznaniem na wystawach w Hiszpanii i Włoszech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*