Nie ma 2 takich samych ścian z jego rysunkiem

Szczegóły na temat jego życia nie są jasne. ROA jest belgijskim artystą, który zdobył mocną pozycję w świecie street art-u, tworząc charakterystyczne malowidła zwierząt i ptaków. Na zewnętrznych ścianach budynków jego murale imponują dużymi rozmiarami. Wewnątrz, artysta często wykorzystuje znalezione przedmioty, typu stare drzwi lub meble, by pokryć je swoimi rysunkami. Przedmioty te trafiają później do galerii na całym świecie. Co ciekawe, gdy na Hackney Road w Londynie, ROA namalował sławnego królika i władze dzielnicy postanowiły go usunąć, tysiące mieszkańców dzielnicy podpisało petycję w obronie malowidła. Urzędnicy musieli skapitulować i mural z królikiem ocalał, stając się atrakcją turystyczną.
[Foto: ROA źródło: materiały prasowe]

ROA
ROA
ROA
ROA
ROA
ROA
ROA
ROA
ROA
previous arrow
next arrow

Zwierzęta, bestie i inne stworzenia stały się jego znakiem firmowym. Tworzy je w charakterystycznym czarno-białym stylu, zdobywając w ten sposób wiernych odbiorców na całym świecie. Był twórcą jednych z największych i najbardziej rozpoznawalnych obrazów w historii sztuki ulicznej. Dzięki swojej anonimowości, jego sztuka i jego dusza pozostała czysta. Jak już wspomniano, Roa ma wyraźną obsesję na punkcie zwierząt. Cokolwiek ten artysta chce powiedzieć, mówią to za niego zwierzęta, które tworzy. Każde miasto i krajobraz ma w tle historię związaną z jakimś zwierzęciem, charakterystycznym dla danego regionu. „Wiesz, że cały świat jest tak naprawdę opanowany przez ludzi” — mówi. „Cóż, istnieje wiele zwierząt, którym udało się z powodzeniem przystosować do naszego świata. Jestem bardzo zainteresowany tymi niewidocznymi kręgami życia, które większość ludzi postrzega jako coś przerażającego choć tak naprawdę są piękne”.
Roa zawsze maluje lokalne zwierzęta. Wyjaśnia to w prosty sposób: „Podczas podróży, staram się malować miejscowe gatunki. Więc obserwuję te małe padlinożerce, gryzonie i inne szalone zwierzęta, które żyją z ludźmi w mieście, zwierzęta, które ocalały”. Roa zawsze trzymał się z dala od świateł showbiznesu twierdząc, że jego osobowość ma oparcie jedynie w jego pracy. Ale rosnąca popularność sztuki ulicznej go nie ominęła — w 2009 roku otrzymał zaproszenie od studia i kawiarni do ozdobienia budynku w londyńskiej dzielnicy East End
. — Stencilrevolution.com

ROA (1976) to pseudonim artysty graffiti z Ghent w Belgii. Roa stworzył murale na ulicach miast w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii. Zwykle maluje dzikie zwierzęta i ptaki charakterystyczne dla danego obszaru. Artysta zwykle używa skromnej palety barw ale także tworzy prace z wykorzystaniem żywych kolorów, przedstawiające wewnętrzne tkanki ciała. W 2010 Roa zdobył rozgłos w Wielkiej Brytanii, gdy rada dzielnicy Hackney zagroziła usunięciem jednego z jego obrazów – 3.5 metrowego królika. Królik był legalnie namalowany na ścianie kawiarni w Hackney Road, w Londynie. Kampania na rzecz pozostawienie malowidła, rozpoczęta przez właścicieli budynku i mieszkańców, zmusiła władze dzielnicy do zmiany zdania. Podczas ekspozycji dzieł w Galerii Perth Kształt, ROA na zlecenie miasta Fremantle, w około 12 godzin stworzył mural o wysokości 25 metróm, przedstawiający mrówkożera którego wybrał, ponieważ należał do zagrożonych gatunków. W 2011 roku, ROA brał udział w CityLeaks Festival w Kolonii i malował murale w Ehrenfeld. W sierpniu 2012 ROA wziął udział w See No Evil festiwal Street Art w Bristolu, w Anglii, tworząc dwupoziomowe lisa z boku budynku.
Więcej: Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Emoralni*