Stypendysta. Doskonały pianista jazzowy i kompozytor

Lider kwartetu jazzowego High Definition. Jego solowy album instrumentalny jako pierwszy w Polsce, wydała prestiżowa wytwórnia płytowa London Decca. Znany również pod pseudonimem Pianohooligan, Piotr Orzechowski to polski pianista jazzowy i kompozytor. Absolwent Berklee College of Music w Walencji. Zwycięzca dwóch najbardziej znanych jazzowych konkursów w Europie — „Montreux Jazz Piano Competition” i „Jazz Hoeilaart”.


Po prostu uważam, że Piotr Orzechowski to wspaniały pianista, kompozytor i muzyk, jeden z najlepszych, z którym kiedykolwiek grałem, a dodajmy, że grałem z każdym od Herbiego Hancocka do Horace’a Silvera. Jest w stanie zagrać wszystko, cokolwiek mu dasz, zarówno z zakresu jazzu, jak i klasyki. — Randy Brecker

Piotr Orzechowski — zwycięzca dwóch najbardziej znanych konkursów w Europie — „Montreux Jazz Piano Competition” i „Jazz Hoeilaart”. Finalista i laureat najbardziej renomowanych konkursów polskiego jazzu jak „Jazz Juniors”, „Jazz nad Odrą”, „Krokus Jazz”. Artyście cztery razy przyznano Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najbardziej utalentowanych studentów. W listopadzie 2012 roku, debiutancki solowy album Piotra Orzechowskiego, inspirowany twórczością Krzysztofa Pendereckiego, został wydana na przez wytwórnię płytową Decca Classics/Universal Music Polska. Jest to pierwszy album instrumentalny z Polski dla prestiżowej wytwórni London Decca. Współpracował z takimi artystami i grupami jak Philip Glass, Krzysztof Penderecki, Adrian Utley z Portishead, Randy Brecker, John Blackwell, Yoron Izraela, Victor Mendoza, Skalpel, Jacek Kochan, Pawła Mykietyna, Sławkiem Jaskułke, Dorota Miśkiewicz, Adam Bałdych, Vladislav Sendecki i inni.
Więcej: Portfolio|Facebook

2 odpowiedzi na “Stypendysta. Doskonały pianista jazzowy i kompozytor”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*