Każdy zobaczy tutaj samego siebie w wykrzywionym zwierciadle

Ktoś kiedyś powiedział, że w życiu są pewne tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Chyba nie miał do końca racji. W życiu pewna jest tylko jedna rzecz: niedowierzanie. Paweł Bajew tworzy fotografie, które ogląda się z niedowierzaniem, graniczącym z podziwem i nieokreślonym niepokojem. Nie chodzi tu oczywiście o fotograficzny warsztat, dopracowany w każdym milimetrze kadru ale o zdumiewającą kreatywność, spostrzegawczość i poczucie humoru. Te portrety zwalają z nóg swoją wyrafinowaną pomysłowością. Czy tak w ogóle można? Owszem. Można i trzeba.
[Foto: Paweł Bajew źródło: portfolio artysty]

PAWEŁ BAJEW
PAWEŁ BAJEW
PAWEŁ BAJEW
PAWEŁ BAJEW
PAWEŁ BAJEW
PAWEŁ BAJEW
PAWEŁ BAJEW
previous arrow
next arrow

Portrety autorstwa Pawła Bajewa to dużo więcej niż wizerunki fotografowanych osób. To niesamowity świat, do którego autor i modele zapraszają widzów — to kraina, w której nie ma żadnych ograniczeń. W portretach Bajewa ujrzymy nie tylko barwnych bohaterów naszej szarej rzeczywistości, ale także jego samego, odbijającego swe niepowtarzalne piętno w każdym obrazie. Zachęcam do uważnego wchodzenia w ten świat. Kto wie czy nie znajdziemy tam samych siebie. — Maks Skrzeczkowski

Paweł Bajew — fotograf zamieszkały w Puławach, laureat konkursów, nagród i wyróżnień. Pracował pod opieką Tomka Sikory. Mimo, że zaczął fotografować zaledwie 5 lat temu, ma już na swoim koncie wiele wystaw fotograficznych. Wybrane wystawy i osiągnięcia: „Świat według Bajewa” (Galeria ZPAF, Warszawa 2008), „Spacery po suficie” (Puławy 2009), III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Młodych (Jarosław 2009), publikacja fotografii w albumie „New Polish Nude Photography” (2009), laureat sekcji ShowOff „Miesiąca Fotografii w Krakowie” (cykl „Autoportret”, 2010), sesja zdjęciowa dla zespołu Illusion (2011), wystawa „Portrety” (2012 – Warszawa, Poznań, Gdańsk, Puławy, Lublin i in.).
Więcej: Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*