Photoshop. Mistrzowska iluzja

Photoshop to słowo, które zna każdy, ponieważ przy jego pomocy powstają olśniewające zdjęcia i grafiki. Photoshop został wymyślony w 1988 roku przez Thomas’a i John’a Knoll’a. Od tego czasu stał się de facto standardem w przemyśle obróbki grafiki rastrowej. Za jego pomocą można tworzyć i edytować obrazy rastrowe (złożone z pixeli na ekranie monitora komputerowego) w wielu warstwach (layers) i kilkunastu trybach koloru m.in. RGB, CMYK, Lab color space, spot color, duotone. W masowej wyobraźni słowo „photoshop” stało się się symbolem komputerowego „poprawiania” zdjęć.
[Źródło: Funnyjunk.com]

Mistrzowie Photoshopa
Mistrzowie Photoshopa
Mistrzowie Photoshopa
Mistrzowie Photoshopa
Mistrzowie Photoshopa
Mistrzowie Photoshopa
Mistrzowie Photoshopa
Mistrzowie Photoshopa
previous arrow
next arrow

Photoshop zdobył na całym świecie olbrzymią popularność i stał się dla firmy Adobe Systems kurą znoszącą złote jaja. Potem na jego punkcie oszaleli artyści, graficy i fotografowie, ponieważ dał im to, o czym marzyły całe generacje wizualnych twórców — absolutną swobodę tworzenia. Photoshop stał się tak popularny, że gdy laicy podwarzają autentyczność jakiegoś zdjęcia, mówią: „Na fotoszopie można zrobić wszystko”. To prawda, ale nie zapominajmy, że Adobe Photoshop we właściwych rękach to źródło wizualnych orgii, wprost zwalających z nóg swym oszałamiającym, nieziemskim pięknem.

Zobacz także: Formatowanie społeczeństwa. Cyfryzacja i aksamitne niewolnictwo.

John Knoll (urodzony 6 października 1962) — amerykański specjalista od efektów wizualnych i dyrektor kreatywny (CCO) w Industrial Light & Magic (ILM). Jeden z oryginalnych twórców Adobe Photoshop (wraz z bratem, Thomas’em Knoll’em ). Pracował także jako twórca efektów wizualnych do takich filmów jak Star Wars, Trek Generations i Star Trek: First Contact, jak również the Pirates of the CaribbeanWikipedia.
Więcej: Funnyjunk.com

Jedna odpowiedź do “Photoshop. Mistrzowska iluzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*