Rysowanie to męka. Latem rysuję na balkonie

Uznana graficzka i ilustratorka młodego pokolenia. Nałogowa zbieraczka książek i albumów. Marząca o tym, żeby wysłać nasze społeczeństwo na zbiorową psychoterapię. Marta Ludwiszewska [Martiszu Szu] — pomysłodawczyni Pogotowia Graficznego — akcji plakatowej wspierającej ogólnopolskie manifestacje. Współorganizatorka Full Moon Party, niezależnej inicjatywy na rzecz promocji polskiego urban artu.
[Grafika: Marta Ludwiszewska źródło: portfolio]

MARTA LUDWISZEWSKA -- grafika
MARTA LUDWISZEWSKA -- grafika
MARTA LUDWISZEWSKA -- eprawda
MARTA LUDWISZEWSKA
MARTA LUDWISZEWSKA
MARTA LUDWISZEWSKA
MARTA LUDWISZEWSKA
MARTA LUDWISZEWSKA
MARTA LUDWISZEWSKA
MARTA LUDWISZEWSKA
MARTA LUDWISZEWSKA
Marta Ludwiszewska
Marta Ludwiszewska
previous arrow
next arrow

Marta Ludwiszewska projektuje ilustracje do książek, plakaty, okładki albumów muzycznych, ilustracje prasowe, identyfikacje wizualne oraz oprawy graficzne wydarzeń artystycznych. Przeraża ją praca na etacie, dlatego jest freelancerem. W wywiadach mówi, że chciałaby narysować własną książkę, iść na kurs drzeworytu i zorganizować więcej wystaw ciekawych ilustratorów i grafików.
Może nie zabrzmi to zbyt romantycznie, ale rysowanie to często męka (śmiech). Wynika to pewnie z tego, że nie rysuję codziennie. Właściwie w porównaniu do znajomych mi ilustratorów — robię to dosyć rzadko. Pewnie powinnam częściej, bo żeby być w czymś dobrym, trzeba po prostu ćwiczyć. No, ale człowiekowi bliżej do leniwca niż mrówki. Podejrzewam, że jestem masochistką, bo mimo przeżywanych męczarni — lubię to robić. Latem rysuję na balkonie, a w chłodne miesiące w domu (przy dobrych serialach albo podcastach) lub w pracowni, którą prowadzimy wspólnie ze znajomymi.

Ma na koncie wiele publikacji m.in. na Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych, w magazynach: Karakter, Kwartalnik Przekrój, Magazyn Kukbuk, Less is More – Limited colour graphics in design, Victionary, Print Control, Palette Mini Black & White, Victionary. Marta Ludwiszewska brała udział w wielu wystawach branżowych: Torino Graphic Days, Włochy 2018. Tylko te gry i gry, Warszawa 2018. Full Moon Art #4, Warszawa 2018. Vienna Design Week, wystawa zbiorowa, Austria 2019. Kontakt, Gdańsk 2019.

Marta Ludwiszewska — zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Projektuje m.in. plakaty, książki, okładki płyt, ilustracje prasowe, identyfikacje wizualne oraz oprawy graficzne wydarzeń artystycznych. Mieszka w Warszawie. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką Pogotowia Graficznego, akcji plakatowej wspierającej ogólnopolskie manifestacje, współorganizatorką serii wystaw N22 PREZENTUJE, promującej prace polskich grafików i ilustratorów oraz Full Moon Party, niezależnej inicjatywy artystycznej na rzecz promocji polskiego urban art’u.
Więcej: Portfolio | Pogotowie graficzne

Emoralni*