Jeżeli ktoś naiwnie uważa, że prawdziwymi rzeźbami mogą być tylko marmurowe posągi Michała Anioła, to powinien naprawdę solidnie zacząć używać wyszukiwarki Google. Nic nie stoi w miejscu — a zwłaszcza sztuka. Mark Jenkins posuwa się jeszcze dalej — nie tylko prowokuje, ale przeraża. Te instalacje są na granicy przestępstwa.
[Foto: Mark Jenkins, źródło: materiały archiwalne i prasowe]
Street Art — choć młody — dorobił się prawdziwej legendy. Jego początki sięgają lat 80-tych. Było więc graffiti, stencil graffiti, poster art, sticker art, a nwet urban i guerilla art. Niektórzy z „ulicznych artystów” zgromadzili pokaźne fortuny i teraz grzeją się w blasku swojej przypadkowo zdobytej sławy. Inni mają gdzieś gorączkowe poszukiwania taniego poklasku u gawiedzi wpatrzonej w złotego cielca. Street Art bywa politycznie zaangażowany. I za to należy mu się największa chwała.
Mark Jenkins (1970) jest amerykańskim artystą znanym z rzeźbiarskich instalacji ulicznych. Praktyka street artu Jenkinsa polega na użyciu „ulicy jako etapu”, gdzie jego instalacje odziaływują na przechodniów, którzy nieświadomie stają się aktorami. Mark Jenkins cytuje Juan’a Muñoz’a jako swojego mentora i żródło inspiracji. Oprócz tworzenia street artu, zajmuje się również działalnością edukacyjną, poprzez warsztaty artystyczne. Obecnie mieszka i tworzy w Waszyngtonie. — Wikipedia
26.05.2016 | Więcej: Portfolio
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
-
Bestie na plaży nazywają się StrandbeestTheo Jansen to holenderski artysta i konstruktor. W 1990 roku zaczął budować mechanizmy z PCV i drewna, które są w stanie poruszać się samodzielnie, znane jako Strandbeest. Theo Jansen jest najbardziej znany z projektu Strandbeest (duński: strand = plaża; beest = bestia), jako przykład ruchomych form sztucznego życia. Coś co było na początku prymitywną konstrukcją, powoli przekształciło się w nową…
-
Nie ma 2 takich samych ścian z jego rysunkiemSzczegóły na temat jego życia nie są jasne. ROA jest belgijskim artystą, który zdobył mocną pozycję w świecie street art-u, tworząc charakterystyczne malowidła dzikich zwierząt i ptaków.
Rzeźbiarz hiperrealista z pewną obsesjąJego obsesją było stworzenie rzeźby o niespotykanym realizmie. Jego kariera jako twórcy modeli zaczęła nabierać rozpędu po premierze filmu "Labyrinth" i serialu telewizyjnym "The Storyteller". Ron Mueck jest również rzeźbiarzem — twórcą pięciometrowej rzeźby "Boy" z 1999 roku,
-
Potężna bomba emocjonalna na nieimpregnowanym płótnieOmar Delawer cieszy się zasłużonym uznaniem w wąskich kręgach malarskich spoleczności. Udało mu się z pewnością rozwinąć swój własny styl. Fotokopie jego obrazów zostały opublikowane we wszystkich najważniejszych internetowych magazynach sztuki.
-
Znakomity pop-art. Ozdoba każdego mieszkaniaCzasy nużacego tradycjonalizmu w malarstwie należą już do przeszłości. Nowoczesna sztuka to czysta energia i emocje — to walka na śmierć i życie o przykucie uwagi odbiorcy. Ten efektowny obraz powinien się nazywać Ecstasy,