13-calowy tablet Wacom — cyfrowe malarstwo

Urodzony i zamieszkały w Szwajcarii, Marius Markowski, przez kilkanaście lat zajmował się malarstwem olejnym. Pewnego dnia używając oprogramowania do cyfrowej obróbki graficznej, udało mu się tak przekształcić fotografie w olejne i akrylowe reprodukcje, że właściciele galerii nie byli w stanie dostrzec różnicy.
[Grafika: Marius Markowski źródło: portfolio]

MARIUS MARKOWSKI
MARIUS MARKOWSKI
MARIUS MARKOWSKI
MARIUS MARKOWSKI
MARIUS MARKOWSKI
MARIUS MARKOWSKI
MARIUS MARKOWSKI
previous arrow
next arrow

Od tego czasu Marius tworzy „cyfrowe obrazy” na zamówienie prywatnych klientów i kolekcjonerów — jego prace zostały opublikowane w wielu magazynach artystyczno-kulturalnych na całym świecie. Oddajmny głos Mariusowi:
Jak wskazuje moje nazwisko, mam polskie korzenie. Urodziłem się w małym szwajcarskim miasteczku. Mieszkam w Brazylii i Szwajcarii. Twórczość artystyczna pasjonowała mnie od zawsze. Projektowanie mebli, opakowań na własny użytek oraz rysunek i malarstwo sprawia mi olbrzymią radość. W 2012 roku zaczęła się moja przygoda z „cyfrowym malarstwem”. Do tego celu używam 13 calowego tabletu Wacom oraz oprogramowania Corel Painter 12. W rezultacie, moje obrazy są dostępne jedynie jako oprawione wydruki w limitowanych seriach. Praca nad tworzeniem „cyfrowych obrazów” daje mi niesamowitą przyjemność. Staram się dużo eksperymentować. Zwłaszcza, że poprzednio zajmowałem się przez kilkanaście lat malarstwem olejnym. Moja twórczość to wizualna uczta i nigdy nie mieszam do moich obrazów polityki lub ideologii. Interesuje mnie uczuciowość, zmysłowość i nastrój chwili.

3 odpowiedzi na “13-calowy tablet Wacom — cyfrowe malarstwo”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*