Ekscytująca artystka. Solistka. Wychwalana przez muzyczny świat

LERA AUERBACH „24 Preludes for Piano, Op. 41”

Pisząc o dokonaniach młodych, współczesnych kompozytorów, należy zwrócić szczególną uwagę na artystów spoza Polski. Lera Auerbach jest obecnie jedną z najbardziej popularnych i ekscytujących artystek. Jej śmiałe, pomysłowe i sugestywne kompozycje są wychwalane przez czołowych współczesnych muzyków, dyrygentów i choreografów oper. Wyjątkowo osobiste interpretacje standardowego repertuaru klawiatury, czynią z Lery Auerbach ulubieńczynię publiczności na całym świecie.

Kompozytorka regularnie występuje jako solistka w największych światowych salach koncertowych, a jej twórczość obejmuje opublikowanie ponad dziewięćdziesięciu dzieł operowych, baletu, muzyki symfonicznej i kameralnej. Jej twórczość ma charakter interdyscyplinarny i zawiera w sobie muzykę, literaturę i sztukę wizualną. Ta młoda rosyjska artystka wydała trzy tomy poezji i prozy w języku rosyjskim. Pisze własne libretta, a ostatnio pracowała nad serią instalacji Gesamtkunstwerk. Świadectwem międzynarodowych osiągnięć Lery Auerbach — jako jednej z najbardziej uznanych współczesnych kompozytorek, jest jej pełnometrażowy balet „Mała Syrenka”, który został zwycięzcą ECHO Klassik Award 2012 — i miał za sobą ponad sto pięćdziesiąt premier na całym świecie. W tym sezonie, jej dzieła muzyczne będą wystawiane przez John Neumeier w National Ballet of China w Pekinie, Hamburg, oraz Baletu i Teatru Stanisławskiego w Moskwie.

Lera Auerbach (1974) — urodziła się w Czelabińsku, mieście na Uralu graniczącym z Syberią. Ukończyła studia w zakresie fortepianu i kompozycji w The Juilliard School of Music, gdzie studiowała grę na fortepianie u Józefa Kalichsteina i kompozycji z Milton Babbitt. Jest również absolwentką programu fortepian i solistką Hochschule für Musik Hanowerze. Kompozycje Auerbach zostały zlecone i wykonane przez szeroki wachlarz artystów, orkiestr i zespołów baletowych w tym Gidon Kremer, Kremerata Baltica, David Finckel, Wu Han, Vadim Gluzman, w Tokio, Kuss, Parker i Petersen smyczkowe kwartety, SWR i NDR orkiestry symfoniczne i Balet Duński Royal. Muzyka Lery Auerbach została również wykonywana na zlecenie Caramoor International Music Festival, Lucerne Festival, Lockenhaus Festival, Bremen Musikfest i Schleswig-Holstein Musik Festival. Więcej: Portfolio

Jedna odpowiedź do “Ekscytująca artystka. Solistka. Wychwalana przez muzyczny świat”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*