Nożyczki zamiast Photoshopa

Często mówi się, że sztuka powinna służyć tworzeniu piękna. To bardzo szczytna idea, ale nie zapominajmy, że „piękno” przejawia się w różnych formach. Walka z głupotą i niesprawiedliwością też jest „piękna”. Prawda choć boli i piecze jest potrzebna ludziom jak tlen. Joe Webb dostarcza nam dawkę tlenu w formie artystycznego przekazu. Słowo nonkonformizm nigdy nie może zostać zapomniane.
[Kolaże: Joe Webb źródło: portfolio]

JOE WEBB — nożyczki zamiast Photoshopa
JOE WEBB
JOE WEBB
JOE WEBB
JOE WEBB
JOE WEBB
JOE WEBB
JOE WEBB
JOE WEBB
previous arrow
next arrow

Joe Webb sam wspomniał, że jego kolaże są celowo wykonane dość prymitywną techniką. W tym przypadku, to wielka zaleta, ponieważ sztuka zaangażowana społecznie, powinna „mówić” tym samym językiem co zwykli ludzie, do których jest adresowana. Photoshop powoli staje się synonimem sztuczności. Dlatego ten brytytjski artysta do naprawy świata wybrał papier, gazety i nożyczki.
Zacząłem robić te proste, ręcznie robione kolaże jako rodzaj luddystycznej reakcji na wysublimowaną pracę grafika komputerowego. Lubię ograniczenia jakie daje kolaż. Używam znalezionych zdjęć i nożyczek — a nie Photoshopa — do zmiany rozmiaru, dopasowania kolorów lub „cofania obrazu”. Moje kolaże działają zgodnie z podstawową zasadą pozyskiwania tylko dwóch lub trzech motywów — dzięki temu mogę wymyślić zupełnie nową scenę, przekazać nowy pomysł.

Joe Webb (1976) tworzy kolaże z przesłaniem, często o charakterze politycznym. Analizuje zagadnienia zmian klimatu, wojen i nierówności społecznych. Prace Webb’a stały się sensacją online, a setki tysięcy ludzi dzieliło się jego pracami w Internecie. Joe wystawiał i sprzedawał swoje prace na arenie międzynarodowej. Jego oryginalne kolaże i odbitki można znaleźć w Galerii Saatchi, oraz w kolekcjach Coldplay, Erica Cantona, The Madden Brothers i Janelle Monae. Artysta wspiera swoimi dziełami sztuki organizacje charytatywne, m.in. Peace One Day i The Big Issue. Joe mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii.
Więcej: Portfolio

Jedna odpowiedź do “Nożyczki zamiast Photoshopa”

  1. Dla niewtajemniczonych — ten różowy piesek to słynna rzeżba Jeffa Koons’a „Baloon dog”. I to nie jest balonik tylko polerowane aluminium. Jest bardzo ciężka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*