I PET GOAT 2 — animacja

Oto siedmiominutowy film wykonany w technologii 3D, który od momentu premiery w zeszłym roku, doczekał się już wielu recenzji, opracowań, mitów i teorii spiskowych. Autorem filmu jest kanadyjskie studio HELIOFANT, położone w górach na północ od Montrealu. Ich celem jest skupianie artystów wizualnych z wielu dziedzin sztuki, w celu „eksplorowania duchowych i filozoficznych aspektów rzeczywistości w artystycznej formie”. W tym przypadku zamiast uduchowienia zyskali rozgłos.

Film I, PET, GOAT 2 wzbudza mieszane uczucia. Część odbiorców zarzuca mu „lewactwo” i szukanie łatwej „oglądalności”. Inni wychwalają pod niebiosa jego intelektualną głębię. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy doceniają jego techniczą maestrię i artystyczny kunszt.

Kamera przenosi się na zewnątrz gdzie widać porwaną flagę USA, a także z daleka atak na WTC. Wszędzie jest również śnieg. Porwana flaga i dwie wieże są nawiązaniem do teorii, że to sama Ameryka zniszczyła wieże dla własnego interesu, zaś śnieg według mnie oznacza zanieczyszczenie środowiska, przez który klimat na ziemi stopniowo się zmienił. W 2:04 minucie zauważamy człowieka w masce, który obserwuje wszystko z daleka, co jest nawiązaniem do masonów, którzy wpływają na losy świata, a zazwyczaj nawet nie wiemy o ich istnieniu. W następnych sekundach filmu widzimy łódkę z głową Anubisa, a na niej Antychrysta, a potem samego Osamę bin Ladena w mundurze CIA. Za nim stoją zamaskowani ludzie z bronią. Symbolizuje to teorię, że właśnie przez CIA (Amerykę) terroryści byli szkoleni, zaś czarne skrzydła jak u upadłego anioła są symbolem zniszczenia. W 2:23 minucie widać ropę naftową. Jest ona wszędzie, była ona również główną przyczyną ataków z 11 września, jednak może też symbolizować jakąś katastrofę ekologiczną, która była związana z ropą naftową. W 2:28 minucie da się zauważyć Statuę Wolności, która się rozpada, oraz dziwną spiralę nad nią. Rozpadającą się statuę można uznać za upadek Ameryki, a spirala jest związana z tą samą spiralą, która pojawiła się nad Norwegią (były podejrzenia, że był to jakiś eksperyment Rosji). — Fandom.wikia.com

Jedna odpowiedź do “I PET GOAT 2 — animacja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Emoralni*