Zaczął rysować w wieku 11 lat i stworzył Inferno

Guy Denning należy do pokolenia artystów sięgających w swych dziełach do źródeł rysunku i malarstwa najlepszego okresu w dziejach sztuki. W jego obrazach i rysunkach widać tęsknotę za powrotem do wrażliwości artystów Renesansu. Twórca opowiada obrazem o ludzkim pięknie, smutku i brzydocie, wydobywając każdą nakreśloną linią, prawdziwy ludzki dramat istnienia.
[Grafika: Guy Denning źródło: portfolio]

denning5

Guy Denning

Guy Denning
Guy Denning
Guy Denning
Guy Denning
Guy Denning
Guy Denning
Guy Denning
previous arrow
next arrow

Wyraźnie widać również fascynację tematami cierpienia i piekła. Guy Deninng, to artysta o nieograniczonych możliwościach twórczych i mistrzowsko opanowanym malarskim rzemiośle. Od wielu lat cieszy się zasłużonym uznaniem u wielbicieli jago stylu i talentu. Trudno dziś uwierzyć, że artysta tej miary nie został przyjęty do Akademii Sztuk Pięknych. To świadczy tylko o tym, że konserwatywny i wsteczny akademizm w sztuce ma się bardzo dobrze. Jego osobisty sukces komercyjny, to dowód na wolność i potęgę Internetu.

Guy Denning urodził się w North Somerset w 1965 roku i zaczął malować olejami w wieku jedenastu lat, po otrzymaniu zestawu starych farb od krewnego. W latach 80-tych, wielokrotnie z negatywnym skutkiem starał się o przyjęcie do Akademii Sztuk Pięknych, ale w międzyczasie kontynuował naukę historii sztuki na Uniwersytecie Otwartym i uczył się malowania od starszych artystów z terenów zachodniej Anglii. Od 1992 roku wystawiał w całej Wielkiej Brytanii. Od 2007 roku wystawiał swoje obrazy również w USA, Niemczech, Włoszech i Francji. Jego obrazy były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i grupowych. Ważniejsze wystawy indywidualne to m.in. „Purgatorio” w New York Brooklynite Gallery, „Inferno” w MAGI’900 Bolonia i 'Behemoth’ w St Martin in the Fields w Londynie. Jego prace znajdują się w kilku kolekcjach publicznych, w tym Departamencie Socjologii w Bristol University, na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu w Galway i MAGI’900, oraz w Muzeum Sztuki Współczesnej w Bolonii. Został zaproszony do pracy w różnorodnych projektach artystycznych gdzie stworzył swój charakterystyczny styl. W 2007 roku przeniósł się do Finistere we Francji. Więcej: Portfolio | Facebook | Twitter
Finistere. France

2 odpowiedzi na “Zaczął rysować w wieku 11 lat i stworzył Inferno”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Emoralni*