Na początku był Rzym i fotografia uliczna

Fotografia to sztuka wyboru. Żyjemy w otoczeniu milionów przedmiotów, kształtów i kolorów. Rzeczywistość jest nieograniczona. Nasz wzrok jest codziennie bombardowany ogromną ilością obrazów. Ale niewiele z nich osiąga status pięknych i znaczących. Utalentowany fotograf to ktoś, kto z całego bogactwa świata, wybiera dla nas najciekawsze kadry. Na pewno do takich osób zalicza się Francesco Santini. Obrazy, które tworzy są realistyczne, malarskie, żywe i eleganckie — jak życie.
[Foto: Francesco Santini źródło: portfolio]

Francesco Santini.
Francesco Santini.
Francesco Santini.
Francesco Santini.
Francesco Santini.
Francesco Santini.
Francesco Santini.
Francesco Santini.
previous arrow
next arrow

Na początku to była fotografia uliczna i portretowa, bo gdy mieszka się w mieście takim jak Rzym, trudno o inny wybór. W praktyce, moje zdjęcia uliczne nie wyglądają „klasycznie”. Często staram się wykonywać minimalistyczne ujęcia, z pewnej odległości do obiektu. Lubię tworzyć obrazy spontaniczne, ale nie banalne, wywołujące zainteresowanie, czar tajemnicy lub po prostu kontemplujące geometryczne piękno dobrej architektury.
Ostatnio poświęciłem się więcej fotografii krajobrazowej — zupełnie innej dziedzinie fotografii, która pozwoli mi odnaleźć nowe miejsca i spróbować nieznanych doświadczeń.
Niektóre z moich zdjęć zostały opublikowanych w czasopismach, książkach i portalach o fotografii na całym świecie.
Najpierw zacząłem robić zdjęcia przy użyciu aparatu Nikon D3000. Obecnie mój zestaw to aparat Nikon D800, Nikkor 24-85, Nikkor 70-200 mm, Nikkor 17-35, Sigma 12-24, Nikkor 50 mm f 1,4, Nikkor 35mm f 1,8, 8mm Fisheye Samyiang, Nikon D3000, Fujifilm X20, 2 statywy Manfrotto, 1 GORILLAPOD, LEE Filters (duży i mały korek, GND twarde i miękkie).

……………………………..
Francesco Santinimam 28 lat, mieszkam we Włoszech, w Rzymie, gdzie pracuję jako internista w szpitalu. Moja pasja do fotografii zaczęła się nagle w maju 2010 roku. Z powodu mojej pracy, robię zdjęcia głównie w weekendy (ale nie zawsze) lub od czasu do czasu w trakcie moich podróży w ciągu roku.
………………….
12.03.2015 | Więcej: Portfolio

[rate]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*