Potężna bomba emocjonalna na nieimpregnowanym płótnie

Tematy jakie porusza w swych obrazach Delawer Omar, skrajnie zróżnicowana paleta barw, oraz rozedrgana kreska na płótnie — to potężna bomba emocjonalna, charakteryzująca ekspresjonistyczne zacięcie twórcze tego młodego artysty. Trudny, a jednocześnie ciekawy temat człowieka, który przedstawia w swych dziełach, świadczy o odwiecznej chęci dotarcia do skomplikowanej psychiki ludzkiej.
[Fotoreprodukcje: Delawer Omar źródło: portfolio]

DELAWER OMAR
DELAWER OMAR
DELAWER OMAR
DELAWER OMAR
DELAWER OMAR — malarstwo
DELAWER OMAR
DELAWER OMAR
DELAWER OMAR
previous arrow
next arrow

Tego rodzaju pogmatwane i ciężkie tematy artystyczne nie zawsze się udają, zwłaszcza młodym twórcom. Jednak Omar jest doskonałym przykładem artysty, który wykazuje świetną znajomość ludzkiej psychiki — i co najistotniejsze — potrafi przekazać ją w swych malarsko wybuchowych dziełach. — Andrzej Syska Szafrański

Delawer Omar — urodzony 15 października 1996 roku, ma syryjsko-kurdyjskie pochodzenie. Omar odkrywa świat sztuki już we wczesnych latach młodości. Jego zainteresowania artystyczne zwracają się w kierunku malarstwa olejnego, aby w późniejszym okresie, objąć również sztukę współczesną. Obecnie Omar Delawer cieszy się zasłużonym uznaniem w wąskich kręgach malarskich społeczności. Udało mu się z pewnością rozwinąć swój własny styl. Fotokopie jego obrazów zostały opublikowane we wszystkich najważniejszych internetowych magazynach sztuki. Kiedy widzi się te obrazy po raz pierwszy, od razu uderza emocjonalna głębia i pasja w nich zawarta. Później przychodzi zachwyt nad niebywałym kunsztem ich wykonania.
I may walk slowly , but I never walk backwards. Więcej: society6|Deviantart|Behance

3 odpowiedzi na “Potężna bomba emocjonalna na nieimpregnowanym płótnie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*