Fotografować niewinne piękności i napisać poradnik

Szybki sukces. Duża popularność w social mediach.

Oto młody fotograf, który szturmem podbija publiczność spragnioną estetycznych wrażeń o zmysłowym zabarwieniu. Dani Diamond nie musiał długo czekać na upragnioną popularność. Jego zdjęcia obejrzało w mediach społecznościowych ponad 2,5 mln osób. Recepta na sukces była zadziwiająco prosta — piękne kobiety.
[Foto: Dani Diamond źródło: portfolio artysty]

DANI DIAMOND
DANI DIAMOND
DANI DIAMOND
DANI DIAMOND
DANI DIAMOND
DANI DIAMOND
DANI DIAMOND
DANI DIAMOND
previous arrow
next arrow

Dani Diamond sam podkreśla, że aby robić udane sesje portretowe w plenerze bez sztucznego oświetlenia, trzeba wiele uwagi poświęcić etapowi postprodukcji.

Te fotografie nabierają ostatecznego piękna na ekranie komputera. Autor doszedł na polu cyfrowego retuszu do takiej perfekcji, że wydał na ten temat książkę, którą sprzedaje online za niemal 300 dolarów. Co jeszcze warto powiedzieć o tych zdjęciach? Przede wszystkim scenografia na planie jest bardzo prosta, żeby nie powiedzieć uboga. Nie ma pokładów pełnomorskich yachtów, czy wnętrz luksusowych
limuzyn.
Jest ulica, słoneczna aleja, okno lub drewniany stół.
Można śmiało powiedzieć, że tło i scenografia gra tutaj drugorzędną rolę. Druga ciekawa kwestia to stylizacja modelek, która również jest bardzo oszczędna. Dziewczyny nie noszą na sobie strojów za tysiące dolarów, ale flanelowe koszule i sukienki z sieciówek. Z pewnością był to efekt zamierzony, aby zdjęcia wyglądały jak „zrobione na wycieczce”. Ktoś złośliwy mógłby nawet powiedzieć, że to nie są zdjęcia profesjonalne. Jednak prawdziwy zachwyt wzbudza co innego — te dziewczyny są tak naturalne, prawdziwe i piękne, że nie można oderwać oczu od ich boskich twarzy.

Zobacz także: Malarstwo współczesne. Inwestycja w sztukę. MARIUS ZABINSKI Icon forever, 100 x 100 cm — obraz na sprzedaż

Proces tworzenia tak urokliwych portretów wymaga odpowiedniego narzędzia. Jest nim stacja robocza. Stacja robocza Dani’ego nie różni się znacznie od innych komputerów, ale doposażona jest w dźwięk przestrzenny, aby uprzyjemniać pracę twórczą. Dani stworzył nawet na Facebooku swoją grupę, na temat muzyki używanej przez fotografów podczas retuszowania. To co Dani wie o fotografii, stara się przekazać innym pasjonatom bo uważa, że nie chodzi o to, aby ukrywać tajemnice swojego sukcesu. Artysta lubi cotygodniowe pisanie artykułów dla Fstoppers.

Swoim fanom oferuje sesje mentorskie, oraz pomoc przy doskonaleniu fotograficznego warsztatu. Praca z ludźmi i dla ludzi ludzi to największa możliwa inspiracja. Emocje, które towarzyszą Jego sesjom odczuwalne są w każdym ujęciu. Każdy fragment zdjęcia jest starannie retuszowany i edytowany, aż do naturalnej doskonałości. Dani wierzy, że nie trzeba być utalentowanym, aby odnieść sukces. Jednak trzeba być ambitnym.

Dani Diamond stał się znany dzięki jego naturalnym portretom, które obiegły niemal wszystkie media społecznościowe świata. Dani dorastał w Cleveland w stanie Ohio. Obecnie mieszka w Connecticut z żoną Etty i pracując w Nowym Jorku. Jego fotograficzna podróż zaczęła się jako hobby, po ukończeniu studiów na wydziale zarządzania. Dani zaczął od fotografowanie krajobrazów i portretów, na które jak się okazało publiczność reagowała entuzjastycznie. Jego ulubionym aparatem jest Nikon D800, a obiektywem Nikkor 85mm f 1,4. Wybór takiego obiektywu podyktowany był chęcią odpowiedniego zbliżenia się do tematu.

2 odpowiedzi na “Fotografować niewinne piękności i napisać poradnik”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*