Jestem wszystkim i każdym. Posiadam wiele dusz

Wszyscy robimy zdjęcia, ale nie wszyscy jesteśmy fotografami. Różnica pomiędzy artystą, a zwykłym człowiekiem polega na różnicy w sile talentu i jakości wyobraźni. Włosi słyną z wyrobionego gustu. Augusto de Luca słynie ze swoich konceptualnych fotografii, które znalazły uznanie również poza jego ojczyzną. Kluczem do sukcesu okazało się połączenie znakomitego pomysłu i bezbłędnego wykonania.
[Fotografia: Augusto de Luca źródło: portolio]

AUGUSTO DE LUCA
AUGUSTO DE LUCA
AUGUSTO DE LUCA
AUGUSTO DE LUCA
AUGUSTO DE LUCA
AUGUSTO DE LUCA
AUGUSTO DE LUCA
AUGUSTO DE LUCA
previous arrow
next arrow

Światło uwydatnia się, ale jego cień male, nadając obrazowi głębię, trzeci wymiar i subtraktywne właściwości. Wierzę, że zaangażowanie i umiejętności techniczne można osiągnąć dzięki sile woli i studiowaniu, podczas gdy fantazja i pasja są cenniejsze, ponieważ są wrodzone. Wszystkie moje fotografie przenikają przez emocję — poprzez związek, który nawiązuję z miejscem przedstawionym na zjęciu. Ilekroć widzę coś, co mnie urzeka, zaczynam to obserować, aby znaleźć swój własny punkt widzenia. Pracuję jednocześnie nad sobą i nad kompozycją. Potrzebuję geometrii aby ustawić „gramatykę ekspresyjnego języka obrazowego”. Inaczej robilibyśmy to, co robili dadaiści, którzy umieszczali słowa w małej torebce, a potem wyciągali je losowo, by skomponować wiersz.

Czuję się jak żeglarz lub lepiej — jak odkrywca ogromnego wszechświata sztuki.

Artysta jest odkrywcą kluczy otwierających drzwi do emocji i uczuć. Sztuka to miejsce, w którym racjonalność, fantazja, prawda i fikcja mieszają się ze sobą, tworząc „materiał wybuchowy”. Wspaniała fotografia pojawia się sama we właściwym czasie, ale wymaga też odpowiedniego cięcia, które uwydatni dokładny moment. Fotografia musi karmić się zarówno treścią, jak i formą. Jeśli rezygnuje się z jednej kosztem drugiej, to fotografia nie może powstać. Posiadam wiele dusz. Jestem fotografem, performerem, prawnikiem, kolekcjonerem, muzykiem. Jestem wszystkim. Nie wyrzucam niczego, po prostu pozwalam różnym duszom na zmianę. Jeśli robisz zdjęcia dla innych ludzi, twoja prawdziwa istota nigdy się nie uwolni. Musisz robić zdjęcia dla siebie.

Augusto de Luca (1955) — włoski fotograf i artysta. Ukończył studia na wydziale prawa. W połowie lat 70-tych zajął się fotografią, wybierając typ fotografii tradycjonalnej jak również eksperymentalnej. W swojej pracy twórczej posługuje się wieloma materiałami. Niektórzy krytycy uważają, że cechą charakterystyczną jego stylu jest uchwycenie momentu, w którym pokazuje i uwydatnia najmniejsze elementy ekspresji obrazu. De Luca jest autorem znanych zdjęć do okładek książek i kampanii reklamowych. Wystawa „De Luca” odbyła się we włoskiej Izbie Deputowanych w 1995 roku, wziął w niej udział Carlo Azeglio Ciampi (10 prezydent Włoch), Nilde Iotti (przewodniczący Izby Deputowanych) i Giorgio Napolitano (11 Prezydent Włoch). W 1996 roku De Luca został odznaczony nagrodą „Miasto Rzym”, wraz z Ennio Morricone za zdjęcia do książki „Nasz Rzym”. Telecom Włochy wybrało go do projektowania specjalnych kart telefonicznych w nakładzie 7 milionów egzemplarzy i czterech kart telefonicznych m.in. Paryż, Dublin, Berlin i Bruksela, w nakładzie 12 milionów egzemplarzy. Fotografie Włocha są przechowywane w kolekcjach prywatnych i publicznych, mi.in. w Bibliotece Narodowej w Paryżu, w International Polaroid Collection (USA), oraz w Museum Fotografii Charleroi Belgia. Więcej: Edueda.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*