Drukowanie człowieka

Moja inspiracja zawsze płynie z wewnątrz. Jest tam cały czas. Artyści są osobami, które noszą w sobie to „coś” przez cały czas. To nie praca — to sposób życia — mówi Adam Martinakis. Myślę, że moją największą inspiracją jeżeli chodzi o twórczość, był Paul Klee — szwedzki malarz z pierwszej połowy XX wieku. Klee był nauczycielem w Akademii Bauhaus, więc studiowałem również jego wykłady. Nauczyłem się od niego podstaw kompozycji. Kolejną moją wielką inspiracją był mój ojciec. Jako nastolatek brał udział w wojnie domowej i musiał uciekać z kraju (Grecja). Wrócił po 33 latach, wychował pięcioro dzieci, był dwa razy żonaty i w wieku osiemdziesięciu jeden lat, jest bardziej energiczny niż większość ludzi młodszych od niego o pół wieku.
[Grafika: Adam Martinakis źródło: portfolio]

ADAM MARTINAKIS
ADAM MARTINAKIS
ADAM MARTINAKIS
ADAM MARTINAKIS
ADAM MARTINAKIS
ADAM MARTINAKIS
ADAM MARTINAKIS
ADAM MARTINAKIS — drukowanie człowieka
ADAM MARTINAKIS
previous arrow
next arrow

Generalnie pracuję bardzo szybko. Pomysł i pierwszy projekt zajmuje mi jedną noc (pracuję w nocy). Jeżeli ważne jest wykończenie detali w wysokiej rozdzielczości, to tworzenie nowego projektu zajmuje mi, powiedzmy dwa-trzy dni.
Kolor lub jego brak w kompozycji jest po prostu elementem opowiadanej historii. Wielu artystów ogranicza kolorystykę aby zredukować swoje dzieła tylko do formy najprostszego przekazu lub poprawić klimat dzieła. Ostatnio również stosuję tę technikę, choć moje prace rzadko są całkowicie czarno-białe — jedynie ich poszczególne elementy.

Adam Martinakis (1972) — urodzony Polsce, w Lubaniu. Jego matka jest polką, a ojciec grekiem. W 1982 roku wyprowadza się do Grecji. W Atenach studiuje na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego w Instytucie Edukacji Technlogicznej. Od 2000 roku pracuje i eksperymentuje w dziedzinach grafiki komputerowej 3D, animacji, cyfrowego obrazu i mediów elektronicznych. Wykładowca cyfrowych sztuk wizualnych, mediów i grafiki na wielu uczelniach i akademiach artystycznych. Członek CultureInside, slashTHREE, Artia Gallery & Art.lica International Art Collectives. Współpracownik WANDAprint. Członek Greckiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw. Laureat prestiżowych konkursów i wyróżnień artystycznych w USA, UK i Luxemburgu. Mieszka i tworzy w UK, Polsce i Grecji.
Więcej: Facebook fan page

5 odpowiedzi na “Drukowanie człowieka”

  1. adasiowi też,jak widzę , [netykieta] się zachciało . idż do krzysia po [netykieta] . ciekawe , dlaczego to bi żadna [netykieta] sięnie [netykieta] z jakimiś piłkarzykami , babczyńskimi , czy innym spamem .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Emoralni*